Dom Działkowca na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Poznaniu

Dom Działkowca na terenie ROD

lokalizacja: Poznań
projekt: Marcelina Pałuczak – Frąckowiak w zespole pracowni Perspektywa
rok: 2014

Rodzinne Ogrody Działkowe, to kolejny temat przed którym stanęli Architekci. Zadaniem był projekt zagospodarowania terenu, opierający się na siatce wewnętrznego układu komunikacyjnego, który w najbardziej efektywny sposób dzieli przestrzeń na poszczególne działki. Zlecenie obejmowało również projekt architektoniczny budynku Domu Działkowca oraz Zespołu WC – link.

Dom Działkowca na terenie ROD w Poznaniu

Dom Działkowca miał stać się centralnym punktem dla imprez plenerowych oraz festynów organizowanych dla działkowiczów. Jego lokalizacje zaplanowano w południowej części działki – w pobliżu Wejścia Głównego i Parkingu. W sąsiedztwie budynku znajduje się utwardzony placyk, stanowiący przedłużenie obiektu oraz plac zabaw dostępny dla wszystkich użytkowników znajdujących się na terenie Ogrodu.

Budynek Domu Działkowca dzieli się na trzy strefy funkcjonalne: segment wspólny (w skład, którego wchodzi Sala Spotkań dla imprez i festynów), segment funkcji towarzyszących (stanowiący zaplecze dla Sali Głównej oraz część biurowo – administracyjną) oraz łącznik (spajający wszystkie elementy w jedną całość).

Aksonometria - ROD w Poznaniu

Aksonometria 2 - ROD w Poznaniu

Rodzinne Ogrody działkowe - widok od wejścia

Rodzinne Ogrody Działkowe w Poznaniu

Dom Działkowca - wejście główne

Dom Działkowca - wejście główne - zbliżenie

Świetlica na terenie ROD